TiKS uudet valmentajat kaudelle 2016-2017

Tikkurila-Seura TiKS ry:n toiminta on keskittynyt tyttöjen ja naisten koripalloiluun Itä-Vantaalla Tikkurilan alueella jo usean vuosikymmenen ajan. Seuramme tarjoaa koripalloharrastuksen pienten lasten kerhotoiminnasta aina harraste- ja kilpakoripalloon saakka.

Meille on tärkeää, että toimintaamme osallistuvat lapset ja heidän vanhempansa kokevat upean harrastuksen lisäksi tärkeää yhteisöllisyyttä.  Olemme tyytyväisiä, että seuramme on pystynyt tarjoamaan yhä useammalle vantaalaiselle sekä lähialueen eri ikäisille harrastajille mahdollisuuden pelata koripalloa kohtuullisilla harrastuskustannuksilla.

Uuden kauden valmistelut ovat jo pitkällä ja seura on nimennyt päävalmentajat eri joukkueille.

Seurallamme on joukkueet jokaisessa ikäluokassa ja osassa pelataan kahta sarjaa. Saavutimme kaudella 2015-2016 B-tytöissä SM-pronssia ja 02, 03, 05 ikäryhmissä alueen II div kultaa ja 06 ikäryhmässä alueen II div pronssia.

 

PÄÄVALMENTAJAT 2016-2017

AT

Jari Kolehmainen

BT

Toni Leikas

CT03

Heikki Hakamäki

CT04

Mikko Tuunanen

MiniT05

Milla Salmijärvi

MiniT06

Suvi Kaltiainen

MikroT07-08

Riikka Karvonen, Laura Raatesalmi

MikroT09

Minna Salomaa, Jonna Järvitalo

 

Lisäksi valtaosa apuvalmentajista on jo nimetty, mutta nimet täydentyvät vielä loppukevään aikana.

 

Eri ikäluokkien kesäharjoitukset alkavat. Tervetuloa ...